Özel Dedektiflik Bürolarına FETÖ Operasyonu

Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı düzenlenen FETÖ operasyonlarında 21 kişi gözaltına alındı. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana illerinde eş zamanlı Terörle Mücadele operasyonlarında çok sayıda kişinin ismine ulaşıldı.

Aralarında emniyet personeli, emekli veya ihraç edilmiş kişilerin bulunduğu çete çökertildi. Olaya karışan çok sayıda kişinin kimlik bilgileri araştırılmaya devam ediliyor. Terörle Mücadelenin düzenlediği operasyonlarda, aralarında sözde emniyet müdürlerininde bulunduğu 21 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlıların sorgulamaları devam ediyor. Çetenin uzaktan erişim sağlayarak sosyal medya hesaplarına ulaştığı tespit edildi.

Aldatan çapkın eşlere takip, uzaktan sosyal medya hesaplarına erişim ve birçok yöntemle milyonlarca lira kazandıkları tespit edildi. Özel Dedektiflik adı altında düzenlenen birçok yöntem olduğu tespit edildi. Bu kişiler internet sitelerinden tanıtımlarını yaparak müşterilerine ulaşıyor ve karşı tarafın rızası dahi olmadan Anayasada suç teşkil eden kişisel bilgilere erişiyorlar. Bu yöntemle binlerce kişinin kişisel bilgilerine ulaşıldığı ve bunların kayıt altında tutulduğu tespit edildi.

Yapılan araştırmaların ardından dedektiflik işinin en çok İstanbul’da yapıldığı tespit edildi. Binlerce alıcısı bulunan takip çalışmalarının ne zaman, nerede ve kimler tarafından yapıldığı tek tek tespit edilmeye başlandı. Polis binlerce kişinin kişisel bilgisine erişti ve olayın devamında birçok kişi izleme altına alındı.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir