Meteoroloji İstanbul’a müjdeli haberi verdi: Bahar havası sürmeye devam edecek

İstanbul’da Cuma gününden beri bahar havası yaşanıyor. Soğuk havaların az da olsa gitmesinden sonra, İstanbul halkı biraz olsun kendine geldiğini ifade etti. Ve meteoroloji bu durumun devam edeceğini duyurdu.

Vatandaşlar tarafından hava durumu en çok araştırılan, merak edilen konular arasında yer alıyor. Bizde özel olarak hazırladığımız içeriğimizde bugün hava nasıl olacak? sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Bugün İstanbul’da en düşük hava sıcaklığı 4 derece olarak ifade edilirken en yüksek hava sıcaklığı da 14 derece olarak belirtiliyor. Bunun yanında diğer şehirlerimiz için Meteoroloji’den son dakika uyarıları da yapıldı! İşte ayrıntılar…

11 ŞUBAT PAZARTESİ İSTANBUL HAVA DURUMU

11 Şubat Pazartesi günü İstanbul’da ortalama sıcaklık derecesi 6 olarak ifade ediliyor. Saatler arttıkça hava sıcaklık derecesi de artacak. İstanbul’da bugün en düşük nem oranı %63, en yüksek nem oranı da %86 olarak dikkat çekiyor.

ANKARA HAVA DURUMU

Başkent Ankara’da da tıpkı İstanbul gibi hava sıcaklıkları yükseldi. Meteoroloji’den alınan bilgiye göre Ankara’da da bugün puslu bir hava söz konusu. En düşük hava sıcaklık derecesi -1, en yüksek hava sıcaklık derecesi ise 11 olarak ifade ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre; Bu sabah saatlerinde Ş. Urfa, Mardin ve Artvin çevrelerinin yağmurlu, Erzurum, Ağrı ve Muş çevrelerinin kar yağışlı, öğle saatlerinden sonra Ağrı ve Hakkari çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Iğdır çevreleri ile akşam saatlerinde sonra Kıyı Ege, gece saatlerinde Antalya’nın doğu ilçeleri ile Edirne çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte bu sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Doğu Anadolu’da önemli bir değişiklik olmayacağı, diğer yerlerde 3 ila 6 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, güneydoğu kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli(40-60 km/ saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

EGE

Parçalı ve az bulutlu, zamanla batı kesimlerinin çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Aydın ve Muğla çevreleri ile İzmir’in güney çevrelerinin, gece saatlerinden itibaren Kıyı Ege’nin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın zamanla Kuzey Ege kıyılarında güneyli yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir